Wygodna bielizna dla mężczyzny

przez | 23 lipca 2016

 

W przeciwieństwie do kobiet panowie nie przywiązują tak wielkiej wagi do zakupów. Zwłaszcza kiedy wybierają bieliznę, szybko chwytają upatrzony wielopak z wieszaka aby udać się do kasy. Choć młodsze pokolenia Polaków zaczyna już rozumieć powagę takich zakupów, to ciągle jeszcze nie wszystko wiemy o ofercie dostępnej na rynku.

Jakie rodzaje i fasony?

Bielizna to odzież noszona bezpośrednio na skórze, przylegające do ciała. Dla mężczyzn to głównie slipy bokserki, kalesony, podkoszulki oraz skarpety. Można podzielić ją również ze względu na pory roku, w których jej używamy, na letnią lub zimową. Bieliznę dobiera się również ze względu na sytuacje w których ją zakładamy. Począwszy od codziennej, do pracy i do szkoły, poprzez sportową, aż do przeznaczonej pod eleganckie ubrania. Bez względu na sytuację powinna ona być wygodna, nie krępować ruchów, nie obciskać i nie odznaczać sie pod ubraniem. Najczęściej używanym przez mężczyzn modelem bielizny są bokserki, ze względu na to, że są wyjątkowo wygodne i nie krępują ruchów. W wersji krótkiej bokserki są bardziej obcisłe, ale równie wygodne. Doskonale sprawdzają się zarówno pod garnitur, jak i pod szorty latem. Mniej popularne są męskie slipy, które jednak maja swoje zalety. Przede wszystkim dobrze układają się na ciele, co sprawia, ze dobrze wyglądają pod dopasowanymi i eleganckimi spodniami. W stosownym kolorze będą praktyczne pod każdy rodzaj ubrania. Zimą cześć panów zakłada kalesony. Jest to bardzo wygodny i praktyczny element garderoby, zwłaszcza kiedy wykonujemy prace na zewnątrz lub wybieramy się na narty lub snowboard. Ponadto często panowie ubierają podkoszulki takie bez naramek lub z krótkim czy długim rękawem. Niezwykle wygodne i praktyczne są koszulki pozwalające skórze oddychać, które odparowuje nadmiar wilgoci , tzw. termiczne.

Bielizna męska w różnych wariantach wzornictwa i kolorystyki. Źródło: http://www.wolczanka.pl/bielizna-wlc.

Bielizna męska w różnych wariantach wzornictwa i kolorystyki. Źródło: http://www.wolczanka.pl/bielizna-wlc.

Jakie materiały?

Ważne oprócz fasonu są również tkaniny z jakich wykonano bieliznę. Najpopularniejszym materiałem jest bawełna. Ponadto bardzo szerokie zastosowanie ma również oddychający bambus. Obydwa te materiały oznaczają się wysoka elastycznością, miękkością i trwałością. Ponadto, bambus działa antybakteryjnie. Bielizna termiczna produkowana jest z następujących włókien: poliestru, polamidu, polipropyleny i elastanu. Takie zestawienie materiałów gwarantuje przepuszczalność powietrza, szybkie odparowywanie potu, materiały takie nie chłoną wody. Przydatne są zatem w produkcji bielizny dla sportowców. Ponadto tradycyjnym materiałem do wyrobu bielizny jest wełna, zwłaszcza tak zwana wełna merino (z owiec merynosów). Taka wełna grzeje kiedy jest zimno, a chłodzi kiedy gorąco, oddając ciepło.

W tym dziale  Amoniak – czy naprawdę szkodzi włosom?

Męska moda w bieliźnie stawia przede wszystkim na wygodę bez względu na to, czy dotyczy stroju eleganckiego czy sportowego. Zarówno producenci, jak i projektanci mody prześcigają się w różnorodnych propozycjach, tak, że każdy z panów może znaleźć coś dla siebie.