Na co zwracać uwagę kupując kosmetyki?

przez | 5 lutego 2019

Chcąc dbać o skórę twarzy i ciała, sięgamy po kosmetyki, dzięki którym skóra wygląda młodo i zdrowo. W tradycyjnych kosmetykach jest dużo substancji chemicznych, a część z nich może mieć zły wpływ na naszą skórę. Może więc sięgnąć po kosmetyki roślinne? Coraz więcej producentów oferuje specyfiki, które wykorzystują dary natury. Jedną z takich firm jest Iossi.

Kosmetyki roślinne skarbnicą zdrowia. Co oferuje Iossi?

Łąki i pola mają do zaoferowania wiele roślin o właściwościach leczniczych, a część z nich znalazło zastosowanie podczas opracowywania receptur kosmetyków odżywiających. Współczesna kosmetologia korzysta nie tylko z roślin uprawnych, ale również z tych powszechnie uznawanych za chwasty czy porastających nieużytki. Firma Iossi czerpie z darów natury, wykorzystując tylko ekologiczne składniki. Najważniejsze są oleje roślinne, czyli naturalne emolienty, bardzo dobrze tolerowane przez naszą skórę. Fazę wodną w kremie zastępuje się hydrolatem roślinnym, a zamiast silnych konserwantów stosuje się olejki eteryczne, a także łagodne konserwanty, często pochodzenia roślinnego, o bardzo niskim stężeniu. Konserwantem w kremie bazującym na składnikach naturalnych jest też często witamina E. Kosmetyki roślinne są łagodne dla skóry i zapewniają jej kompleksową pielęgnację. W kosmetykach Iossi stosuje się też oleje, które przenikają w głąb skóry, pokonując jej warstwę rogową. Są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, antyoksydanty i fitosterole. Natłuszczają skórę, chronią ją przed działaniem czynników zewnętrznych, regenerują, spowalniają procesy starzenia, łagodzą podrażnienia.

W tym dziale  Szkolenia, inwestycja w przyszłość

 

Jakie skarby produkuje Iossi?

Tworząc kosmetyki firma Iossi sięga do tradycji i z niej czerpie. Oferowane specyfiki składają się z naturalnych i organicznych olejów i maseł, samodzielnie przygotowywanych ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. Komponenty pochodzą zarówno z rodzimych łąk, jak i z najdalszych zakątków świata. Z Afryki pochodzi organiczne masło shea, które jest ważnym składnikiem kosmetyków. Z Bułgarii importowany jest najlepszy olejek lawendowy. Olej z dzikiej róży, którego używa się w Iossi pochodzi z najlepszych upraw róż na świecie zlokalizowanych w Chile. Aromatyczne drzewo sandałowe i paczula płyną z Indii. W kosmetykach stosuje się olej lniany i konopny z polskich tłoczni ekologicznych. Starannie wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości to coś, co charakteryzuje Iossi. W ofercie firmy znajdziemy kosmetyki zarówno do twarzy, jak i do ciała. Wszystkie pięknie pachną i są bardzo łagodne dla skóry. Produkowane są również olejki do masażu i kremy ochronne dla dzieci. Stosując dobrej jakości kosmetyki roślinne, zapewnimy skórze pielęgnację na właściwym poziomie. Naturalne specyfiki Iossi to wspaniałe kosmetyki odżywiające, które z pewnością nas zachwycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.