Jak wykonać pedicure w domu? Sprawdź nasze porady

przez | 9 listopada 2019

Zadbane stopy wpływają nie tylko na wygląd, ale i na samopoczucie. W miesiącach letnich regularnie wykonywany pedicure jest absolutną koniecznością. Wiele osób myli pedicure z malowaniem paznokci u stóp, jednak to za mało aby cieszyć pięknymi stopami. Jak więc zatem wykonać pedicure samodzielnie?

Podstawowe zasady

Aby nasze stopy wyglądały dobrze należy zadbać o gładką skórę, usunąć zrogowaciały naskórek z pięt oraz spiłować paznokcie. Regularne wykonywanie pedicure oszczędzi nie tylko drogich wizyt w salonie kosmetycznym, ale także poważniejszych problemów jak pękające pięty, przesuszona skóra czy wrastające paznokcie. Pamiętajmy, że to właśnie stopy niosą nas przez życie, utrzymując ciężar naszego ciała. Warto więc o nie szczególnie zadbać.

W co warto się zaopatrzyć?

Jeszcze do niedawna domowy pedicure można było wykonać z pomocą soli do stóp lub mydła w płynie, tarki lub pumeksu, oraz pilnika i nożyczek. Dzisiaj do dyspozycji mamy znacznie więcej akcesoriów, które niczym nie ustępują tym profesjonalnym, który używa się w salonach urody. Scholl Velvet Smooth to jeden z przykładów. Jak się okazuje dziś można wykonać profesjonalny pedicure w zaciszu domowym, dzięki bogatej ofercie profesjonalnych kosmetyków i urządzeń.

Na szczególną uwagę z pewnością zasługują elektryczne pilniki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Scholl Velvet Smooth zapewnia jedwabiście gładką skórę stóp, usuwając zrogowacenia. Co ciekawe, można go stosować na sucho i nawet na mokro, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Podobnie jest z elektrycznymi pilnikami do paznokci, które precyzyjnie i szybko nadają pożądany kształt. Długie moczenie stóp z mozolnym ścieraniem zrogowaciałej skóry oraz piłowaniem paznokci, dzięki tego rodzaju sprzętom odchodzi w zapomnienie.

W tym dziale  Koszula i szorty, jak je łączyć

Domowy pedicure

Wykonanie profesjonalnego pedicure w domu jest dziś znacznie łatwiejsze. Odpowiednie akcesoria wystarczą aby kompleksowo zadbać o piękne stopy. Możesz przygotować relaksującą kąpiel dla stóp, najlepiej z dodatkiem specjalnych kosmetyków do stóp. Nie jest to jednak konieczne aby usunąć zrogowaciałą skórę, wystarczy użyć Scholl Velvet Smooth, aby cieszyć się piękną i gładką skórą stóp. Piłowanie paznokci również zajmuje o wiele mniej czasu, jeśli zdecydujesz się na użycie elektrycznego pilnika. Pozostaje już tylko pomalowanie płytki paznokci na ulubiony kolor. Regularnie wykonywany pedicure przy użyciu specjalnych kosmetyków i urządzeń jak elektryczny pilnik czy Scholl Velvet Smooth (szukaj go tu: https://gemini.pl/scholl-velvet-smooth-elektroniczny-pilnik-do-stop-z-glowica-drobnoziarnista-w-zestawie-ze-szczoteczka-zluszczajaca-do-suchej-skory-9006138), pozwoli szybko i skutecznie zadbać o stopy. Warto jednak pamiętać o codziennej pielęgnacji i stosowaniu specjalnych preparatów nawilżających i zmiękczających skórę stóp. Ciekawym rozwiązaniem jest również stosowanie bawełnianych skarpetek, dzięki którym można nałożyć grubą warstwę kremu na całą noc. Wybierając kosmetyki i urządzenia do pielęgnacji warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, aby mogły nam posłużyć jak najdłużej i jak najlepiej zadbać o nasze stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.