Dodatki do granatowej kurtki

przez | 10 maja 2017

mocna kurtka na jesien

Dobór dodatków do granatowej kurtki jest dużo trudniejszy niż na przykład do czarnej, która będzie wyglądała dobrze w towarzystwie każdego koloru. Istnieje jednak pięć tak zwany „pewniaków” -kolorów, które pięknie komponują się z granatem. Ta wiedza przyda się podczas kupowania czapki, szalika i rękawiczek!

Jakie dodatki wybrać? Klasyki nigdy dość!

Dodatki w kolorze czarnym sprawdzą się doskonale do kurtek w każdym odcieniu. Jednak połączenie czerni i granatu sprawia, że cała stylizacja utrzymana jest w ciemnych i chłodnych odcieniach, w których nie za bardzo poczują się osoby o ciepłym typie urody. Za to osoby o chłodnym typie urody będą wyglądały w takim zestawieniu bardzo dobrze. Czarny szalik, czapka i rękawiczki do na pewno bezpieczny pomysł na dodatki do granatowej kurtki.

Jak wybrać szare dodatki?

Wszystkie odcienie szarości rewelacyjnie komponują się z granatem. Szary to kolor, który występuje w chłodniejszych i cieplejszych wariantach kolorystycznych, dlatego każdy znajdzie dodatki w najbardziej pasującym do jego typu urody odcieniu. Poza tym szarości bardzo ciekawie korespondują z granatami, podkreślając i wydobywając piękno tego odcienia, dlatego będą strzałem w dziesiątkę do granatowej kurtki.

Nieśmiertelna biel zawsze na topie!

Białe dodatki w śnieżnej aurze wyglądają rewelacyjnie. Tak naprawdę w bieli jest każdemu dobrze, ponieważ to bardzo neutralny kolor. Dodatki takie jak bielutkie czapki, szale czy rękawiczki wyglądają świetnie i w dodatku będą fajnie kontrastować z granatem kurtki. Mają jednak jedną niezaprzeczalną wadę – szybko się brudzą. Zwłaszcza szaliki, które są narażone na kontakt z pudrem i podkładem do makijażu oraz rękawiczki, które wyłapują wszelkie kurze z dotykanych przez nas rzeczy. Nie mniej jednak super, jeśli ta biel pojawi się niektórych dodatkach. Nie musi być kolorem głównym, może wystąpić jedynie w niektórych elementach wzoru lub ozdobach np. pomponie u czapki.

Jakie ciepłe odcienie wybrać? Energetyzująca czerwień

kurtka długa puchowa granatowa

kurtka długa puchowa granatowa

Czerwień wraz z pomarańczą i żółciami leży po przeciwnej stronie odcieni niebieskiego (w tym granatu) na kole barw. Świadczy to o tym, że są to barwy dopełniające. W modowej praktyce bardzo często łączy się granat z różnymi odcieniami czerwieni – od malinowej po bordo. Uzyskuje się przy tym zawsze bardzo ciekawy efekt. Czerwone dodatki do granatowej kurtki na pewno ożywią i ocieplą zimową stylizację. Taki kolorowy look rozbudzi nas do aktywnego wykorzystania każdej minuty krótkich o tej porze roku dni. Można oczywiście pokusić się o dodatki w innych dopełniających granat kolorach, czyli promiennym żółtym i energetyzującej pomarańczy. Te zestawy są raczej dla odważnych!

Jak z sukcesem wybrać niebieskie dodatki do granatowej kurtki?

Granat można połączyć z innym odcieniami niebieskiego. Takie łączenie kolorów jest bardzo bezpieczne, ponieważ odcienie z tej samej palety barw zawsze będą do siebie pasować. Do granatowej kurtki dobrze będą wyglądały dodatki w błękicie, ale też inne odcienie niebieskiego. Poza tym zastosować technikę cieniowania barw łącząc błękitną czapkę, intensywnie niebieski szalik, ciemnoniebieskie rękawiczki i granatową kurtkę. Taka stylizacja da wrażenie bardzo spójnej i przemyślanej.