Do kogo pasują perły?

przez | 11 października 2020

Klasyczna biżuteria, a do takich wyrobów z pewnością należą ozdoby z perłami, zazwyczaj jest kojarzona z osobami dojrzałymi, a nawet starszymi, jednak uważanie, że biżuteria z pereł jest odpowiednia tylko dla babć i ewentualnie mam, jest krzywdząca dla tych pięknych wyrobów. Śmiało można sięgać po nie z różnych okazji, będąc w różnym wieku, a nawet preferując różne style, tym bardziej że wyroby takie można znaleźć w różnych wariantach.

Do wszystkich typów kolorystycznych

Warto wiedzieć, że perły mogą mieć różne kolory: być bardziej przejrzyste, mlecznobiałe, beżowe, a nawet różowawe. Pod tym kątem można dobierać je do swych potrzeb, dobór do typu kolorystycznego urody nie jest tak ważny, choć na przykład przy ciemnej karnacji czy czarnych włosach świetnie prezentują się białe perły, gdyż pięknie kontrastują i wydają się emanować światłem.

W każdym wieku

Z całą pewnością można uznać, że biżuteria z pereł jest odpowiednia i dla młodych dziewcząt, i dla ich babć. Żeby dojść do takiego wniosku, wystarczy uświadomić sobie, że biżuteria z perłami to nie tylko klasyczny sznur pereł, jak to się zwykle kojarzy. Są to też przeróżne pierścionki, naszyjniki, kolczyki (wkrętki z perłami to bardzo popularna i uniwersalna biżuteria, idealna na co dzień) czy bransoletki. Starsza kobieta może więc sięgnąć po klasyczny sznurek pereł na ważne okazje, zaś młoda dziewczyna nie pogardzi bransoletką z pereł na sznurku czy z dodatkiem srebrnych zawieszek. Takie wyroby są obecnie bardzo modne, a, co ważne, pasują do różnych stylów, nawet wybitnie niezobowiązującego. Błędem jest więc myślenie, że wyroby z pereł odpowiednie są tylko na największe okazje.

W tym dziale  Kobiece swetry oversize – jesienna kobiecość

Warto wybrać dobrze

Oczywiście kluczowe jest dobieranie takich ozdób do okazji, bowiem niezwykle elegancki naszyjnik z dużych pereł będzie wyglądał cokolwiek dziwnie, gdy włoży się go do jeansów i t-shirta. Tak naprawdę obecna moda jednak dopuszcza różne rozwiązania, można zatem bawić się nią, a gdy ma się odpowiednie wyczucie, efekt może być świetny nawet gdy będzie mocno zaskakujący.

Duże znaczenie ma też wielkość pereł. Jeśli będą to drobne perełki, mogą odnaleźć się nawet w sportowej stylizacji, szczególnie gdy biżuteria także nie będzie bardzo okazała. Kiedy zaś na ważne wyjście chce się dodać szyku stonowanej stylizacji, warto postawić na duże, okazałe perły. Takie połączenie – małej czarnej z naszyjnikiem z dużych pereł – jest zdecydowanie nieśmiertelne. Zawsze będzie dobrym wyborem, niezależnie od obowiązujących trendów i doda elegancji oraz wdzięku zarówno nastolatce, jak i jej mamie i babci. To też powoduje, że perły mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie i zwykle tak właśnie jest.

Prawdziwe czy sztuczne?

Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, oczywiście warto postawić na biżuterię z naturalnymi perłami. Jednak dziś już wiele zmieniło się w tej kwestii i także noszenie sztucznych pereł wcale nie odbiera użytkowniczce prestiżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.