Amoniak – czy naprawdę szkodzi włosom?

przez | 8 maja 2019

Na czym polega koloryzacja?

Farbowanie włosów to czynność skomplikowana, zwłaszcza, jeśli robi się to w domu. Niełatwe jest dobranie koloru specyfiku, a ponadto nie chcemy, by chemiczne preparaty niszczyły włosy. Obecnie możemy kupić naturalne farby do włosów henna Khadi, które nadają kolor, ale są łagodne dla naszej czupryny. Czy trzeba unikać amoniaku?

Jak działa amoniak? Henna Khadi – zdrowa alternatywa

Amoniak to substancja znajdująca się w farbie do włosów, która umożliwia przenikanie substancji zawartych w farbie do wnętrza włosa. Chemiczny składnik niszczy włosy i sprawia, że stają się przesuszone, słabe i łamliwe. Działanie amoniaku polega na tym, że otwiera osłonkę włosa, która stanowi jego zewnętrzną warstwę ochronną. Następnie usuwa część melaniny, czyli naturalnego barwnika włosa, aby wprowadzić sztuczny barwnik z farby do środka włosa. Rozerwanie osłonki powoduje osłabianie włosa, a w efekcie prowadzi do jego rozdwajania. Amoniak wypłukuje również sebum wydzielane przez skórę głowy, co prowadzi do wysuszania włosów. Warto więc sięgnąć po naturalne farby Henna Khadi.

W tym dziale  Idealne buty na każdą okazję – czyli jakie?

Czym jest zdrowa koloryzacja włosów? Farby henna Khadi

Zdrową alternatywą dla chemicznej koloryzacji są naturalne farby do włosów, które są mieszanką roślinnych surowców, czyli henny, alg brunatnych, cynamonu, łupin orzecha włoskiego, liści indygo, kawy, buraka, kurkumy i mielonych liści stroczyńca. Efekt farbowania zależy od struktury i grubości włosów, a także koloru wyjściowego.

Czy henna Khadi dobrze koloryzuje?

Producenci farb roślinnych oferują szeroką gamę kolorystyczną, od ciepłych blondów poprzez ciepłe i chłodne brązy, odcienie rudawe i czerwonawe, aż po czerń. Specyfiki tego typu dają możliwość łączenia odcieni i tworzenia ciekawych kolorów. Naturalne farby do włosów nie rozjaśniają włosów. Naturalne farby do włosów poradzą sobie także z włosami siwymi, jeśli nie mamy ich zbyt dużo. W przypadku dużej ilości włosów siwych, niektórzy zalecają zafarbowanie ich czystą henną na kolor czerwony, a następnie zastosowanie ciemnego koloru.

Zalety henny Khadi

Hennę Khadi stworzono na bazie czystych, pochodzących prosto z Indii ziół najwyżej jakości. Naturalna farba zapewnia doskonałe pokrycie włosów, w tym siwych, bez czerwonych i rudych refleksów. Ostateczny efekt koloryzacji zależy od wyjściowego koloru włosów. W naszej ofercie jest kilka kolorów farb, a każda z nich zawiera cenne, ziołowe składniki, które nadają intensywny kolor, zapewniając przy tym bogatą pielęgnację, czyli ochronę, objętość i połysk w jednym kroku.

W tym dziale  Sport jako nieodłączny element dnia, czyli jak zadbać o swoją garderobę?

Dlaczego henna Khadi działa tak dobrze i delikatnie?

Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Priorytetem ich producenta jest zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników. Wszystkie farby Khadi uzyskały Certyfikat BDIH, co potwierdza ich najwyższą jakość. Oferujemy także odżywkę Khandi, która nie zmienia koloru włosów, ale przywraca włosom blask i miękkość oraz zwiększa objętość. Jest polecana do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem i trwałą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.